Fabryka GP zdobywa certyfikat UL Gold ZWTL
Fabryka GP zdobywa certyfikat UL Gold ZWTL
Organizacja Underwriters Laboratories (UL) ogłosiła, że zakład produkcyjny GP w Tebrau (w Malezji) zdobył certyfikat Gold Zero Waste to Landfill (ZWTL). Jest to nasza pierwsza fabryka w tym kraju ze złotym wyróżnieniem i jednocześnie trzecia, która uzyskała walidację ZWTL. To dowód, że jesteśmy firmą odpowiedzialną za środowisko – globalnie i lokalnie.
Co oznacza certyfikat UL Gold ZWTL?
Już w 2020 r. GP uzyskało srebrny certyfikat ZWTL dla trzech swoich przedsiębiorstw w regionie Azji i Pacyfiku. Co więcej, nasze zakłady w Chinach otrzymały tę walidację jako pierwsze w branży akumulatorów. Od tego czasu stale poprawiamy wyniki, zwiększając przekierowywanie odpadów w naszych zakładach. Doświadczenie, które zdobyliśmy, pozwoliło nam wdrożyć najlepsze praktyki i usprawnienia w zakładzie w Tebrau. Dzięki nim tamtejsza fabryka jako pierwsza zdobyła złoty certyfikat, spełniając w 2021 r. wymóg dotyczący stopnia przekierowywania odpadów na poziomie 96%. To znak, że zajmujemy się odpadami w sposób innowacyjny, skuteczny i przyjazny dla środowiska. Staramy się też w pełni wykorzystywać odzyskane zasoby. Zakład w Tebrau to najnowocześniejsza fabryka w Azji Południowo-Wschodniej. Wszystkie nasze zespoły projektowe w Malezji i Chinach są zaangażowane w inicjatywę „Zero Waste to Landfill” (zero odpadów na wysypisko) i z roku na rok osiągają coraz to wyższe wskaźniki przekierowywania odpadów. Nasi pracownicy w są szkoleni w zakresie sortowania odpadów i ich ponownego wykorzystania, dzięki czemu potrafią skutecznie wprowadzić w życie hasło „Reduce, Reuse, Recycle” (redukuj, używaj ponownie, poddawaj recyklingowi).
Czym jest UL?
Certyfikat Gold ZWTL to dla nas niezwykle ważne wyróżnienie, tym bardziej, że wydawany jest przez niezależny organ naukowy, jaką jest Organizacja UL. Pomaga ona wprowadzać innowacyjne rozwiązania i mądrze zarządzać odpadami. Ich praca ma znaczenie globalne. Polega na niezależnych badaniach i testach, opracowywaniu standardów, weryfikacji oraz dostarczaniu najlepszych rozwiązań. UL pomaga podejmować przedsiębiorstwom mądre decyzje, które poprawiają dobrostan na świecie. Ich rozwiązania pomagają minimalizować ilość śmieci i tym samym dbać o środowisko. Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zarówno klientów, jak i przedsiębiorstw dążących do redukcji odpadów na wysypiskach i wprowadzania zamkniętego obiegu gospodarki odpadami.
Dlaczego wyróżnienia UL są tak ważne?
UL wyróżnia firmy, które realizują procesy odzyskiwania energii z odpadów ze swoich fabryk w sposób innowacyjny i przyjazny dla środowiska. Ich program walidacji koncentruje się na monitorowaniu i mierzeniu przepływu materiałów, które nie są częścią produktu końcowego. Jakie wymogi ma UL? Oczekują od przedsiębiorstw co najmniej 90-procentowego przetworzenia odpadów (poprzez recykling, kompostowanie czy spalenie w celu odzyskania energii). Srebro ZWTL uzyskują zakłady osiągające 90-94-procentowe przekierowywanie, złoto ZWTL zdobywają fabryki przekierowujące 95-99% odpadów, a te, które redukują je w pełni nagradzane są platyną ZWTL. Certyfikaty wydawane przez UL są poparte dokładną, rzetelną kontrolą i dlatego pozwalają dostrzec i wyróżnić przedsiębiorstwa, które odgrywają wiodącą rolę na rynku w zakresie ochrony środowiska.
Dlaczego GP współpracuje z UL?
Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza i wody oraz wciąż rosnąca ilość odpadów na naszej planecie to problemy globalne, z którymi musimy sobie pilnie poradzić. Coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega potrzebę wprowadzania proekologicznych rozwiązań. Nasza firma wie to od dawna, dlatego wprowadzamy do swojej działalności filozofię odpowiedzialnej produkcji. Stąd pomysł współpracy z UL, by nadal się rozwijać w dobrym kierunku. Jednym z głównych obszarów, na których skupia się GP, jest rozwój produktów i możliwości produkcyjnych. Gold Zero Waste to Landfill validation świadczy o zaangażowaniu naszej firmy w skuteczną redukcję odpadów. Jakie płyną z tego korzyści? Obejmują one zmniejszenie kosztów utylizacji odpadów i redukcję zależności zakładu od ograniczonej powierzchni składowiska. Dzięki temu GP staje się firmą odpowiedzialną za naszą planetę. Wyróżnienia, które UL dotychczas przyznało naszej korporacji, były poparte dokładną kontrolą i są rzetelnym świadectwem naszej odpowiedzialności za środowisko. Organizacja UL przyznała GP także inny certyfikat – Environmental Claim Validation (ECV). Dzięki niemu nasi klienci mają pewność, że produkty z oznaczeniem ECV są zgodne z „zielonymi kodeksami”, takimi jak LEED® Green Building Rating System, IgCC, GSA Advantage!®, czy ASHRAE 189.1. Mówiąc w skrócie, złoty certyfikat zapewnia naszej firmie wiarygodność na rynku i przewagę nad konkurencją.
Co jeszcze GP robi dla środowiska?
Ochrona środowiska i redukcja odpadów to jeden z głównych obszarów, na których się koncentrujemy. Odpowiedzialna produkcja to zmiana nie tylko procedur i technik zarządzania, ale także modyfikacja w procesie produkcyjnym, w którym stawia się nacisk na oszczędzanie energii i surowców, a także na redukcję odpadów. W fabrykach GP weryfikujemy redukcję odpadów, ponowne ich użycie i odzyskiwanie w stosunku do energii wytwarzanej z naszej produkcji. Nieustannie poszukujemy rozwiązań, które pomagają zwiększyć ilość materiałów pochodzących z recyklingu. Optymalizujemy procesy produkcji i pakowania, przy jednoczesnym ograniczaniu zużycia energii. Dbamy o to, by nasze produkty spełniały najwyższe normy jakości i posiadały odpowiednie certyfikaty. W ramach tej filozofii wprowadziliśmy na rynek ogniwa posiadające certyfikat UL ECV, które zawierają co najmniej 10% materiałów pochodzących z recyklingu (akumulatory GP ReCyko). Oferujemy je w 100-procentowo papierowych opakowaniach certyfikowanych przez FSC (Forest Stewardship Council®). Do akumulatorów ReCyko oferujemy kompatybilne ładowarki oraz stacje dokujące, które można nabyć w zestawie z akumulatorami – w myśl idei Eko 2.0, czyli ekonomicznie i ekologicznie.
UL Gold ZWTL validation to dowód, że GP dokłada wszelkich starań, by propagować postawy proekologiczne i wdrażać je w życie. Stoimy u progu kryzysu klimatycznego, dlatego rewolucyjne zmiany prośrodowiskowe w zakładach są po prostu konieczne. Dostrzegamy tę potrzebę i dokładamy wszelkich starań, by dążyć do polityki „zero” w zakresie ograniczania odpadów. Współpraca z UL będzie kontynuowana, by GP jeszcze bardziej mogło usprawniać zarządzanie odpadami i dążyć do ich zupełnej redukcji. Złote odznaczenie ZWTL to potwierdzenie naszych kompetencji i kolejny krok w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie ochrony środowiska i jednocześnie jesteśmy przekonani, że chęć nieustannego rozwoju sprawi, że w przyszłości więcej naszych fabryk zostanie wyróżnionych certyfikatami.