GP ReCyko – O co nas pytacie?

GP ReCyko – O co nas pytacie?

 

Jesteśmy dumni z naszych akumulatorów ReCyko. To prawdziwi bohaterowie codziennych wyzwań. Nie chodzi tylko o ich nadzwyczajną pojemność i długi czas działania. Na to bohaterskie miano składa się znacznie więcej czynników. Akumulatory ReCyko oznaczają idealny kompromis pomiędzy ekologią i ekonomią. Użytkownicy w dłuższej perspektywie płacą mniej, używając produktu wielokrotnie. Ma to bezpośrednie przełożenie na ekologię – mniej zużytych baterii jednorazowego użytku. Cieszy nas, że tak ciepło przyjęliście nasz produkt. GP ReCyko mogą pochwalić się bardzo dużym zainteresowaniem! W związku z tym na naszych profilach społecznościowych pojawiło się wiele pytań. Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu i przygotowaliśmy dzięki temu zbiór informacji, który już teraz zapewnia porządną dawkę wiedzy, a w przyszłości będzie jeszcze uzupełniany o kolejne pytania.

1. Z jakich baterii korzystać do zasilania lamp błyskowych?

Do zasilania lamp błyskowych nie zaleca się używania baterii alkalicznych – nawet tych najwyżej jakości. Zaleca się korzystanie z akumulatorów NiMH, szczególnie tych zoptymalizowanych pod kątem wykorzystania w lampach błyskowych. Najlepszą obecnie propozycją na rynku jest GP ReCyko Pro PhotoFlash, akumulator o pojemności 2000mAh, który gwarantuje o 50% krótszy czas ładowania lampy błyskowej (dla 50 zdjęć w porównaniu z innymi akumulatorami dostępnymi na rynku).

2. Ile energii zachowują akumulatory (jaka jest retencja) po roku ich nieużywania?

W zależności od modelu (seria, rozmiar, pojemność), nasze akumulatory zachowują od 50% energii po roku, do nawet 80% po 5 latach nieużywania od ostatniego pełnego naładowania). Na poziom retencji mają wpływ warunki przechowywania. Im wyższa temperatura i większa wilgotność, tym ilość zachowanej energii mniejsza.

3. Akumulatory ReCyko nie pasują do wszystkich urządzeń. Czy ich średnica nie jest zbyt duża?

Akumulatory ReCyko spełniają wszelkie normy IEC (w tym również odnośnie rozmiarów). Zdarza się, że producenci sprzętu nie uwzględniają poprawnie wymogów normy i komory na baterie są zbyt ciasne, na co oczywiście nie mamy wpływu. 

4. Jakie są pojemności akumulatorów ReCyko?

Dla AAA: 650-950 mAh

Dla AA: 1300-2600 mAh

Dla C: 3000 mAh

Dla D: 5700 mAh

Dla 9V: 200 mAh

6. Dlaczego GP nie posiada baterii ładowanych USB? Po co są ładowarki?

Akumulatory, które mają wbudowany port USB i niezbędną elektronikę do obsługi takiego ładowania mają dużo mniejszą pojemność. Dodatkowo ich cena jest znacznie wyższa niż akumulatorów z zewnętrzna ładowarką. W myśl zasady eko 2.0 (ekonomicznie i ekologicznie) kładziemy nacisk na najbardziej optymalną opcję: akumulatory o różnej pojemności oraz stację dokującą (ładowarkę) mogąca obsłużyć je w różnej konfiguracji.

7. Czy jesteście ekologiczni? Jak wyglądacie na tle konkurencji?

W kwestii ekologii jesteśmy prekursorem na rynku. Jako pierwsi zdecydowaliśmy się na takie kroki jak: przejście z częściowo plastikowych opakowań do w pełni papierowych. Natomiast co do akumulatorów, to aż 94% (włącznie z opakowaniem) nadaje się do recyklingu. Wiemy jednak, że wciąż istnieje wiele sposobów na poprawę naszych produktów w kwestii ekologii – i do tego stale dążymy!

9. Czy napięcie baterii jednorazowego użytku i akumulatora jest takie samo?

Napięcia 1,5V (dla baterii jednorazowych) i 1,2V (dla akumulatorów NiMH) są wartościami nominalnymi. W rzeczywistości, w trakcie rozładowania pod obciążeniem (zasilanie urządzenia) i baterie, i akumulatory pracują w zakresie napięć od ok. 1,2 do 1,0V. Zatem znakomita większość poprawnie zaprojektowanych urządzeń może być zasilana i bateriami i akumulatorami.

10. Jakie korzyści daje użytkowanie stacji dokującej? Czy różni się od zwykłej ładowarki do akumulatorów?

Stacje dokujące dają nam dużą elastyczność. Do wyboru mamy dwie możliwości ładowania: bezpośrednio przez złącze USB lub w stacjach dokujących, specjalnie zaprojektowanych dla ładowarek GP ReCyko. W zależności od modelu, w stacji można umieścić jedną (4 ogniwa) lub dwie (8 ogniw) ładowarki, dzięki czemu możemy dopasować zestaw do naszych potrzeb. Zajmują niewiele miejsca i utrzymują ładowarki ReCyko w pozycji pionowej, co ułatwia chłodzenie w czasie ładowania. Wyposażone są w inteligentne wyświetlacze LCD, które informują o stanie naładowania każdego z akumulatorów. Modele Recyko Pro monitorują kondycję ogniw i przypominają o konieczności wymiany zużytych egzemplarzy. Pozwalają na wybór szybkości i czasu ładowania (tryby szybki i eko). Umożliwiają kontrolowanie pojemności ogniw i poziomu ich naładowania oraz pozwalają na kondycjonowanie, odświeżanie i regenerację akumulatorów.


Udostępnij:
share icon Udostępnij na Twitterze