Baterie i akumulatory znajdują zastosowanie w produktach przemysłu elektronicznego. Piloty zdalnego sterowania, aparaty fotograficzne, elektroniczne zabawki, zegarki, latarki czy bezprzewodowe myszy, aby działać wymagają zasilania jedną, dwiema, a nawet czterema bateriami zwanymi „paluszkami”. Czy wiesz, jakie ogniwa najlepiej stosować w używanym sprzęcie elektronicznym? Czy pilot do telewizora wymaga takiej samej baterii jak aparat cyfrowy?
Poniżej przedstawimy różnice pomiędzy bateriami i akumulatorami, dzięki czemu świadomie wybierzesz właściwe ogniwa dla danego urządzenia.

Baterie „jednorazówki” czy akumulatory wielokrotnego ładowania?

Baterie
Baterie jednorazowe GP są ekonomiczne, wydajne i dostępne w wielu popularnych rozmiarach.  GP Ultra Alkaline to jedne z najmocniejszych baterii alkalicznych w naszej ofercie – przy stosowaniu ich w urządzeniach o małym poborze mocy takich jak myszki komputerowe, klawiatury bezprzewodowe czy zegary zapewniają aż do 44 godzin nieprzerwanej pracy. Natomiast w urządzeniach, które wymagają więcej mocy jak np. zabawki, GP Ultra Alkaline działają nawet do 7 godzin, gwarantując długi czas beztroskiej zabawy, bez obaw o brak energii. Ogniwa te charakteryzują się napięciem nominalnym 1,5V (napięcie w czasie pracy jest niższe) i nie wolno ich ładować.

Akumulatory GP ReCyko+
Wyglądają podobnie do baterii alkalicznych, ale można je ładować i rozładowywać wielokrotnie. W urządzeniach o większym chwilowym poborze energii działają znacznie lepiej niż baterie alkaliczne. Nominalne napięcie akumulatorów wynosi 1,2V ale w trakcie pracy jest zbliżone do napięcia baterii alkalicznych, można ich zatem używać zamiennie.

Zielona seria akumulatorów GP ReCyko+  świetnie sprawdzi się w sprzęcie elektronicznym, który wymaga dużego poboru energii, czyli np. aparaty cyfrowe, kontrolery gier czy telefony. Akumulatory są gotowe do użycia zaraz po zakupie i można je ładować do 300 razy.

Baterie czy akumulatory? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ w niektórych urządzeniach jedno rozwiązanie sprawdza się lepiej niż drugie. Dlatego warto mieć pod ręką obydwa rodzaje ogniw.