Ładowarki ReCyko Pro z nagrodą Red Dot

Ładowarki ReCyko Pro z nagrodą Red Dot

Linia ładowarek ReCyko Pro marki GP zdobywcą nagrody Red Dot za najwyższą jakość wzornictwa

W uznaniu najwyższej jakości wzornictwa nowej linii ładowarek ReCyko Pro, firma GP Batteries otrzymała właśnie słynną Red Dot Award w kategorii Design Produktu (Product Design) 2021.
Seria ładowarek ReCyko Pro zdobyła nagrodę Red Dot za wyjątkowy i nowatorski design produktu. Zdaniem międzynarodowego jury, złożonego z ekspertów z dziedziny projektowania produktów z wielu branż, zwycięska seria ładowarek pokonała konkurencję pod względem licznych kryteriów oceny – jakości wzornictwa, ergonomii oraz trwałości.

Wprowadzona na rynek w 2020 r. seria ładowarek ReCyko Pro obejmuje ładowarkę USB na cztery ogniwa, a także stacje dokujące posiadające 4 lub 8 kanałów ładujących. Całość stworzono z myślą zarówno o entuzjastach jak i profesjonalistach korzystających z akumulatorów na tyle często, że ich szybkie ładowanie stanowi dla nich istotną kwestię. Tandem złożony z ładowarki i stacji dokującej to estetyczny „ekosystem” a jednocześnie unikat w branży. Charakterystyczne pionowe umieszczenie ładowanych ogniw oszczędza miejsce na biurku, jednocześnie pozwalając na atrakcyjną i funkcjonalną prezencję ładowanych akumulatorów. Całość – poręczna i łatwa w transporcie – jest bardziej kompaktowa niż inne produkty na rynku, a wyrafinowane kształty świetnie sprawdzają się zarówno w domu, jak i w studio czy w pracy. Wyjątkowa, ażurowa obudowa ładowarki stanowi jednocześnie minimalistyczną obudowę ogniw, zapewniając im ochronę w podróży i w domu.

Ładowarki ReCyko Pro zapewniają najwyższe parametry ładowania, które pozwalają na pełne doładowanie dwóch ogniw w zaledwie 1h 20 min. Dwukolorowy wyświetlacz LED oraz funkcja automatycznego zabezpieczenia przed przeładowaniem to bezpieczeństwo, krótszy czas ładowania oraz większa kontrola. Z kolei stacja dokująca ReCyko Pro to wygodniejszy proces ładowania akumulatorów, zaawansowane procedury ochrony ogniw, między innymi regeneracja i odświeżanie, a także możliwość sprawdzania ich pojemności na inteligentnym wyświetlaczu LCD.

„Ładowarki oraz stacje dokujące ReCyko Pro wyposażyliśmy w najbardziej zaawansowane technologie, jakie stworzyliśmy dla naszych akumulatorów. Dla podkreślenia lepszych parametrów ładowania połączonych z szeregiem zaawansowanych funkcji ochrony akumulatorów, zaprojektowaliśmy ładowarkę w pionie – to rozwiązanie unikatowe w naszej branży. Jednocześnie zadbaliśmy o opływowe kształty oraz atrakcyjne wykończenie, by odpowiadały najbardziej wymagającym użytkownikom, z myślą o których stworzyliśmy serię ładowarek ReCyko Pro” – mówi Hamid Berkadi, Szef Planowania i Projektowania Produktów w GP Batteries.

„Jestem pod szczególnym wrażeniem tegorocznych zdobywców nagrody Red Dot Award: Product Design 2021. Ich produkty są wspaniale zaprojektowane zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym. Wśród tak mocnej konkurencji, niełatwo jest się wybić i przekonać do siebie jurorów” – mówi profesor Peter Zec, Założyciel i Prezes Red Dot.

Od 21 czerwca 2021 r., całą serię produktów ReCyko Pro będzie można znaleźć na wirtualnej wystawie dostępnej na stronie Red Dot. Następnie seria pojawi się na wystawie Design on Stage w Muzeum Designu Red Dot w Essen w Niemczech, prezentującej nagrodzone produkty.

O GP Batteries
GP Batteries jest spółką zależną, będącą w pełni własnością Gold Peak Group, notowanej na giełdzie w Hong Kongu. Jest jednym z największych dostawców baterii i akumulatorów na świecie. Poza sprzedażą pod własną marką „GP”, firma jest również dostawcą dla producentów elektroniki i największych wytwórców baterii, którym zapewnia szeroką gamę produktów. Od 17 lat (2004–2020), GP Batteries nieprzerwanie zajmuje pierwsze miejsce w Hongkongu pod względem wolumenu sprzedaży ogniw alkalicznych, akumulatorów oraz ładowarek.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o produktach GP Batteries projektowanych z myślą o dzisiejszym stylu życia, zapraszamy na stronę https://pl.gpbatteries.com.

O Red Dot Design Award
Red Dot, nagrody wręczane za najlepsze wzornictwo przemysłowe podzielono na trzy kategorie, tak by móc w profesjonalny sposób ocenić różnorodność w obszarze projektowania. Są to Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Brands & Communication Design oraz Red Dot Award: Design Concept, wręczane odpowiednio za projektowanie produktu, projektowanie marki i komunikacji, oraz projekty koncepcyjne.

Nagroda Red Dot, do której corocznie zgłaszanych jest przeszło 18 000 projektów to jeden z największych światowych konkursów wzornictwa przemysłowego. W 1955 r. jego jury zebrało się po raz pierwszy, by ocenić najlepsze współczesne pomysły z tej dziedziny. W latach 90. ub. wieku prezes Red Dot, profesor Peter Zec, stworzył nazwę i markę nagrody. Od tamtego czasu Red Dot jest międzynarodową gwarancją wyjątkowej jakości wzornictwa. Zwycięskie projekty przedstawia się w almanachach, muzeach, oraz na wystawach wirtualnych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.red-dot.de.


Udostępnij:
share icon Udostępnij na Twitterze