Najlepsze akumulatory do lamp błyskowych

Najlepsze akumulatory do lamp błyskowych

Akumulatory stają się coraz częściej naszą codziennością, a ich użycie powoli wpada w nawyk. Mają wiele zastosowań, jednak niektóre urządzenia wymagają szczególnie wydajnych ogniw, by móc sprawnie i niezawodnie działać. Do takich sprzętów należą lampy błyskowe. By błyskały długo i efektownie, odpowiednie akumulatory to niezbędne akcesorium dla każdego fotografa, niezależnie, czy pomagają mu w pracy czy służą hobbistycznie w realizacji pasji.

Akumulatory to najlepszy wybór do lamp błyskowych

Baterię alkaliczną od akumulatora różni żywotność. Nawet najwyższej jakości “paluszki” po wyczerpaniu nie nadają się do dalszej eksploatacji, dlatego najlepszym wyborem będą tu akumulatory, które można wielokrotnie ładować. Choć wyglądają podobnie do baterii, to gromadzą i uwalniają energię elektryczną dzięki odwracalnym reakcjom chemicznym. Pracują w dwóch cyklach – zasilania i ładowania. Dzięki nim urządzenia o wyższym chwilowym poborze energii, takie jak lampy błyskowe, mogą pracować dłużej, do kilkuset cykli ładowania. Mamy pewność, że nie zawiodą nas w najważniejszym momencie.

Akumulatory do lamp błyskowych

Najlepsze akumulatory do lamp błyskowych

Akumulatory różnią się od siebie składem chemicznym, który został w nich zastosowany. Na rynku znajdziemy ogniwa niklowo-metalowo-wodorkowe (Ni-MH), niklowo-cynkowe (Ni-Zn), niklowo-kadmowe (Ni-Cd) i litowo-jonowe (Li-ion). Warto wśród nich zwrócić uwagę na ogniwa, które są zaawansowane i potrafią na długo zatrzymać naładowaną energię. Nie powinny się one rozładować do poziomu, który będzie zagrażał ich wydajności. Ponadto są zawsze gotowe do użycia. Najlepszym wyborem dla lamp błyskowych będą akumulatory, które zostały zaprojektowane specjalne dla fotografii profesjonalnej, pod kątem wykorzystania w lampach błyskowych, np. akumulatory GP ReCyko Pro PhotoFlash. Ze względu na swoje podstawowe przeznaczenie mają pojemność 2000 mAh, co oznacza, że magazynują sporo energii, a ich przewagą jest o 50% szybszy czas ładowania lampy błyskowej w porównaniu do innych akumulatorów konkurencyjnych marek. Ponadto gwarantują one nawet do 500 cykli ładowania i rozładowania, są fabrycznie naładowane i po wyjęciu z opakowania są od razu gotowe do użycia. Akumulatory są bardzo wrażliwe na zmiany temperatur, dlatego z myślą o profesjonalnej fotografii akumulatory GP zaprojektowano tak, aby działały nawet w ekstremalnych warunkach (od -20 do 50 stopni C).

Akumulatory do lamp błyskowych - ekologia i ekonomia

Akumulatory do lamp błyskowych to EKO 2.0: EKONOMIA I EKOLOGIA

W przypadku lamp błyskowych inwestycja w akumulatory zamiast baterii z pewnością się zwróci. Są nie tylko bardziej ekonomicznym, ale i bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Jeden akumulator, dzięki możliwości ładowania, potrafi zastąpić setki baterii, które po zużyciu trzeba każdorazowo utylizować. Akumulatory GP ReCyko to linia zaprojektowana z myślą, aby oszczędzać surowce, ograniczać zużycie energii i emisję zanieczyszczeń. W temacie ekologii GP jest prekursorem na rynku, a akumulatory ReCyko (wraz z papierowym opakowaniem) nadają się w 94% do recyklingu. GP ReCyko Pro PhotoFlash mają również bardzo niski poziom samorozładowania, zachowują do 80% pierwotnej energii nawet po 5 latach bezczynności od ostatniego naładowania. Wpływ na poziom retencji mają warunki przechowywania, dlatego najlepiej unikać miejsc wilgotnych. Co prawda zakup akumulatorów wiąże się w wyższym wydatkiem w stosunku do baterii pierwotnych, ale jest to wydatek jednorazowy i szybko się zwróci już po kilku ładowaniach. Biorąc pod uwagę możliwość ładowania akumulatorów kilkaset razy – kalkulacja jest prosta. W dłuższej perspektywie użytkownik akumulatorów zapłaci mniej, ponieważ będzie używał jednego produktu wielokrotnie.

Najlepszym rozwiązaniem dla akumulatorów są ładowarki

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest kupno akumulatora w połączeniu z ładowarką, która będzie w stanie obsłużyć ogniwa w różnej konfiguracji. Dzięki ładowaniu w stacjach dokujących GP ReCyko nasze akumulatory do lamp błyskowych zachowają najlepszą wydajność. W stacjach można umieści od 4 do 8 ogniw. Są kompaktowe i lekkie, a dodatkowo są wyposażone w układ mikroprocesorowy. Zapewniają ochronę przed przegrzaniem i przeładowaniem. Zajmują niewiele miejsca i są wyposażone w inteligentne wyświetlacze LED, które pozwalają monitorować poziom naładowania każdego z ogniw. Dodatkowo umożliwiają wybór szybkości ładowania: w trybie szybkim lub eko.


Udostępnij:
share icon Udostępnij na Twitterze