Nowe ładowarki GP ReCyko i ReCyko Pro

Nowe ładowarki GP ReCyko i ReCyko Pro

W świecie rozwijających się technologii potrzebujemy niezawodnych źródeł energii.  To właśnie akumulatory stają się najbardziej powszechnym wyborem w kwestii zasilania. To znacznie bardziej żywotne ogniwa niż baterie, a przy tym, ze względu na swoje wielokrotne użycie, pozwalają zadbać o środowisko i sporo zaoszczędzić. Nowoczesne akumulatory potrzebują jednak odpowiednich ładowarek. Bez nich nawet najdoskonalsze ogniwa nie dadzą z siebie wszystkiego.  

DLACZEGO AKUMULATORY?

Lepiej co jakiś czas kupować popularne “paluszki”, czy może jednorazowo, w perspektywie dłuższego czasu, zainwestować w dobre akumulatory? Zwykłe baterie po wyczerpaniu nie nadają się do eksploatacji i trzeba kupić nowe. Te zużyte trafiają do specjalnych pojemników i stają się szkodliwym dla środowiska odpadem. Zatem to drugie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej opłacalne jeśli chcemy zasilić prądożerny sprzęt elektryczny, z którego korzystamy na co dzień. Jest to także opcja ekologiczna, która redukuje ilości niebezpiecznych odpadów i usprawnia proces recyklingu. Takie ogniwa wielokrotnego ładowania po wyczerpaniu można z powrotem przywrócić do życia. Zastąpią nawet kilka tysięcy baterii. Akumulatory mogą gromadzić i uwalniać energię elektryczną, a ich żywotność określają cykle ładowania, zwykle od 300 (np. GP ReCyko) do 1500 (np. ReCyko + Pro). Można je każdorazowo naładować dzięki specjalnym ładowarkom. 

JAKIE ŁADOWARKI DO AKUMULATORÓW?

Ładowarki to urządzenia, które pozwalają przywrócić energię wyczerpanym akumulatorom. By optymalnie wykorzystać moc i potencjał ogniw warto sięgać po przeznaczone do tego celu, dedykowane ładowarki. Dość istotną kwestią przy wyborze takiego sprzętu jest liczba kanałów, która powie nam ile akumulatorów będziemy w stanie jednocześnie ładować. Wśród ładowarek znajdziemy mniejsze, na 2 ogniwa i większe, na 4 a nawet na 8 ogniw. Wszystko zależy od tego ile akumulatorów posiadamy. Równie ważnym parametrem jest czas ładowania. Sprzęt GP ReCyko ładuje akumulatory w czasie od 2 do 6 godzin. Warto ponadto kupować urządzenia certyfikowanych producentów. Taki wybór da nam pewność, że ładowarka będzie działała poprawnie i bezpiecznie

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE ŁADOWARKI?

Ładowarki nowej generacji wyposaża się w nowe funkcje i przydatne zabezpieczenia. Modele oferowane przez GP zapewniają wygodne ładowanie przez złącze USB lub stację dokującą. To drugie to nowość na Polskim rynku, którą oferuje właśnie GP. Mają wbudowaną sygnalizację LED, która wskazuje stan ładowania. Potrafią wykryć baterię i uszkodzony akumulator. Wyposażone są też w zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeładowaniem i zwarciem. Dzięki tym funkcjom ładowarki GP spełniają najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa. Do tego mają kompaktowy i ergonomiczny kształt. Są małe, lekkie i poręczne, a ich nowoczesne wzornictwo dobrze prezentuje się tak w domu, jak w biurze. Ładowarki GP mogą służyć również jako pojemniki na ogniwa, które zapewnią im doskonałą ochronę w podróży. 

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ OD SIEBIE ŁADOWARKI GP?

GP oferuje 3 rodzaje ładowarek do akumulatorów: Everyday, Speed oraz Professional:

  • Ładowarka Everyday ( B421)

To podstawowa ładowarka do codziennego użytku. Ładuje 2 lub 4 akumulatory w około 6 godzin*. Jest kompatybilna ze stacjami dokującymi GP. 

  • Ładowarka Speed (M451)

Ładuje 2 akumulatory w nieco ponad 2 godziny, a 4 ogniwa w około 4 godziny*. Można w niej ładować pojedyncze akumulatory i jest kompatybilna ze stacjami dokującymi GP.

  • Ładowarka Professional (P461)

Ładuje 4 akumulatory w rekordowym czasie 2,6 godziny*. Oprócz tego, że można w niej ładować pojedyncze ogniwa i współpracuje ze stacjami dokującymi GP, wyposażona jest także w tryb ładowania EKO. Posiada również funkcje: kondycjonowania, odświeżania oraz regeneracji akumulatorów.

* Dotyczy akumulatora GP ReCyko 2100 mAh

JAK ŁADOWAĆ AKUMULATORY?

By w pełni wykorzystać możliwości akumulatorów, należy przestrzegać podstawowej zasady: w tym samym sprzęcie używaj jednocześnie akumulatorów tej samej marki i o tej samej pojemności, co pozwoli na równomierne rozładowanie akumulatorów i bezproblemową pracę zasilanego urządzenia.

Do wyboru mamy dwie możliwości ładowania: bezpośrednio przez złącze USB i w stacjach dokujących, specjalnie zaprojektowanych dla ładowarek GP ReCyko. W zależności od modelu, w stacji można umieścić jedną (4 ogniwa) lub dwie (8 ogniw) ładowarki, dzięki czemu możemy dopasować zestaw do naszych potrzeb. Zajmują niewiele miejsca i utrzymują ładowarki ReCyko w pozycji pionowej, co ułatwia chłodzenie w czasie ładowania. Wyposażone są w inteligentne wyświetlacze LCD, które informują o stanie naładowania każdego z akumulatorów. Modele Recyko Pro monitorują kondycję ogniw i przypominają o konieczności wymiany zużytych egzemplarzy. Pozwalają na wybór szybkości i czasu ładowania (tryby szybki i eko). Umożliwiają kontrolowanie pojemności ogniw i poziomu ich naładowania oraz pozwalają na kondycjonowanie, odświeżanie i regenerację akumulatorów. To najdoskonalsza forma obsługi, która zwiększa trwałość i wydajność ogniw wielokrotnego użytku.

Coraz częściej decydujemy się na urządzenia bezprzewodowe, które wymagają niezawodnych źródeł energii. Dlatego właśnie akumulatory cieszą się taką popularnością. Jednak i one potrzebują zasilania. Ładowarki GP ReCyko i dedykowane im stacje dokujące to inteligentne, eleganckie i bezpieczne rozwiązanie. To nowa jakość w ładowaniu akumulatorów. Sprawdzają się na co dzień, jak i w sytuacjach, gdy trzeba szybko naładować ogniwa. Ładowarki i stacje dokujące GP to doskonałe rozwiązanie, które pozwala zmieniać świat i oszczędzać w myśl Eko 2.0: EKOlogicznie i EKOnomicznie. Ładowanie nigdy nie było prostsze!

Chcesz zobaczyć, jak prezentują się nasze ładowarki i stacje dokujące? Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu.


Udostępnij:
share icon Udostępnij na Twitterze