Powerbank idealny na podróż

Powerbank idealny na podróż

PowerBank to poręczny „akumulator”, który można wielokrotnie ładować i następnie czerpać z niego energię. Pełni funkcję przenośnej ładowarki, która zasila większość urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony, tablety, czytniki e-booków, aparaty czy odtwarzacze mp3. Przy wciąż rosnącej popularności tych sprzętów, PowerBank stał się obowiązkowym akcesorium. Zapewnia komfortowe korzystanie z urządzeń, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie.

Dlaczego warto zabrać PowerBank w podróż?

PowerBank daje poczucie bezpieczeństwa, kiedy nie przebywasz w pobliżu tradycyjnych źródeł energii. Bez względu na to czy jedziesz na camping, biwak, czy w delegację, warto zabrać to urządzenie ze sobą. Wszędzie może się zdarzyć, że telefon straci moc, a gniazdka nie będzie w pobliżu. W takich sytuacjach PowerBank będzie jedynym pewnym źródłem energii. Przyda się tym bardziej, że w podróży znacznie intensywniej eksplorujesz urządzenia mobilne, np. korzystając z nawigacji czy robiąc zdjęcia. Dzięki PowerBankowi unikniesz konieczności używania trybu oszczędzania energii, wyłączania wi-fi czy zmniejszania jasności ekranu. Poszukiwanie gniazdka, by naładować telefon lub tablet – to już jest zbędne. PowerBank zapewni Ci swobodę i mobilność. Tym bardziej, że te poręczne urządzenia są lekkie i niewielkie, więc można je mieć zawsze przy sobie, w kieszeni, torebce czy plecaku. Co więcej, nie musisz już pakować ładowarek do wszystkich urządzeń, które zabierasz w podróż – wystarczy jeden PowerBank. 

powerbank

Czy PowerBank Można zabrać do samolotu?

PowerBanki GP można zabrać na pokład samolotu. W trosce o bezpieczeństwo wprowadziliśmy do naszych banków energii szereg najbardziej zaawansowanych zabezpieczeń: przed zwarciem, przeładowaniem, zbyt wysokim i niskim napięciem oraz przegrzaniem. Ponadto PowerBanki GP Batteries wyposażone są w akumulatory litowo-jonowe i litowo-polimerowe, które gwarantują bezpieczne ładowanie.  Dlatego właśnie urządzenia GP są zgodne z normą UN38.3 w zakresie transportu lotniczego. Pamiętaj jedynie, że PowerBanki należy przewozić, tak jak każdy sprzęt elektryczny, w bagażu podręcznym.

Jak wydajny jest PowerBank?

W podróży najlepiej sprawdzą się PowerBanki, które pozwalają na kilkukrotne naładowanie urządzeń mobilnych bez podłączania banku do źródła zasilania. Pamiętaj jednak, że to, jak będzie działał bank energii zależy od sposobu jego eksploatacji, w tym przede wszystkim od prawidłowego ładowania. Nie zaleca się stosowania krótkich i niepełnych cykli. PowerBank najlepiej jest rozładować i dopiero wtedy naładować ponownie, a następnie przechowywać go zasilonego przynajmniej w połowie. Warto ponadto korzystać z oryginalnego przewodu dołączonego do zestawu i przechowywać urządzenie w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Wpływ na wydajność ładowania ma także żywotność baterii, którą określa liczba cykli ładowania. Standardowe 500 cykli wystarcza na codzienne użytkowanie urządzenia przez około 15 miesięcy. 

Powerbank na podróż

Który PowerBank wybrać?

Przy zakupie PowerBanku warto zwrócić uwagę na liczbę oraz rodzaj dostępnych portów, pojemność, obudowę i cenę.

  • Kilka portów wejściowych pozwoli na ładowanie wielu urządzeń, których używasz w podróży. Najczęściej w standardzie dostępne jest napięcie wyjściowe natężeniu 1A, które wystarczy do naładowania Smartfona. Przy dwóch portach USB jeden zwykle ma możliwość szybszego ładowania (>2A). To najbardziej uniwersalne rozwiązanie w podróży, ponieważ pozwala w razie potrzeby szybko naładować urządzenie mobilne. 
  • W podróży szczególnie istotna jest pojemność, która zapewni nam bezpieczeństwo nawet jeśli przez kilka dni nie będziemy mieć dostępu do gniazdka. Pojemność banków energii wyraża się w miliamperogodzinach (mAh): im wyższa ich wartość, tym dużej urządzenie będzie działało na jednym ładowaniu. Pojemność powyżej 5000mAh (np. model MP05MA) pozwala na przynajmniej dwukrotne naładowanie Smartfona, powyżej 15000mAh (np. model MP15MA) gwarantuje sześciokrotne naładowanie Smartfona, a  20000mAh (np. model B20A) zapewnia nawet ośmiokrotne doładowanie Smartfona bez konieczności podłączania banku do prądu.
  • PowerBank to przenośne urządzenie do zadań specjalnych, które musi mieć solidną obudowę. Jej materiał powinien być odporny na drobne uszkodzenia mechaniczne i upadki (np. aluminium). Jeszcze jedną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest waga, szczególnie wtedy, gdy mamy ograniczone gabaryty bagażu. Niewielkie rozmiary nie wykluczają jednak skuteczności PowerBanku, ponieważ nawet kompaktowe urządzenia o małej wadze potrafią mieć pojemność powyżej 5000mAh (np. model B05A o wadze 128g). 
  • Warto unikać urządzeń, które kosztują niewiele, a zachęcają do zakupu dużą pojemnością. Takie banki energii zwykle nie posiadają kompletu zabezpieczeń i w praktyce będą znacznie mniej wydajne niż deklaruje producent. 

PowerBanki to bohaterzy naszej codzienności i najpewniejsi kompani w podróży. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że ich popularność ciągle rośnie. Właśnie dlatego GP Battery jako jeden z czołowych światowych producentów baterii oferuje klientom bezpieczne, szybkie i niezawodne urządzenia najwyższej jakości, o najlepszych parametrach.

Powerbanki w podróży


Udostępnij:
share icon Udostępnij na Twitterze